Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych – jak ją otrzymać?

Mateusz Pająk Autor w serwisie
Data
Ikona kalendarza lipiec 2023
Czas czytania
Ikona zegara

Twoja sytuacja finansowa nie jest zbyt dobra, z uwagi na spore zadłużenie oraz na fakt, że Twoje dochody nie są wystarczające? Niestety, problemy ze spłatą kredytów i pożyczek są obecnie bardzo powszechne. W niektórych przypadkach jedynym wyjściem wydaje się… wzięcie kolejnej pożyczki. Sprawdź, czy istnieje gwarantowana pożyczka dla zadłużonych.

Czy znalezienie gwarantowanej pożyczki dla zadłużonych jest możliwe?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób – szczególnych zmagających się ze sporym zadłużeniem. W życiu zdarzają się różne sytuacje, a niektóre z nich wiążą się z koniecznością poniesienia nagłych, sporych wydatków. Może to być konieczność naprawy samochodu czy zakupu nowej pralki. Osoby, które mają wiele zobowiązań finansowych, nie zawsze posiadają wystarczające środki finansowe, aby opłacić takie wydatki. W takim przypadku pewnym rozwiązaniem może być skorzystanie z gwarantowanej pożyczki dla zadłużonych. Pytanie tylko, czy jej otrzymanie jest możliwe?

Tak – na rynku działają firmy, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek dla zadłużonych. Takie pożyczki udzielane są przede wszystkim osobom, które znajdują się w bazach dłużników, na przykład takich jak BIK czy KRD. Wiele banków czy instytucji finansowych jeszcze przed udzieleniem jakiejkolwiek pożyczki czy kredytu sprawdza, jaka jest historia kredytowa danej osoby oraz czy nie posiada ona niespłaconych zobowiązań finansowych. Jeśli chodzi o gwarantowane pożyczki dla zadłużonych, ich otrzymanie jest możliwe nawet w sytuacji, gdy osoba ubiegająca się o taką pożyczkę widnieje w powyższych bazach.

Co ciekawe, pożyczki takie bywają udzielane nawet wtedy, gdy wobec osoby wnioskującej rozpoczęto postępowanie komornicze. Należy jednak mieć świadomość, że gwarantowane pożyczki dla zadłużonych udzielane są na stosunkowo niskie kwoty, a okres spłaty nie jest zbyt długi.

Na jaką kwotę możesz liczyć, wybierając gwarantowaną pożyczkę dla zadłużonych?

Firmy, które udzielają pożyczek dla zadłużonych, najczęściej oferują pożyczki na niewielkie kwoty, sięgających maksymalnie 2000-3000 złotych. Oczywiście kwota ta jest wystarczająca na pokrycie wielu nagłych wydatków, takich jak wspomniana naprawa samochodu czy zakup nowego sprzętu AGD. Właśnie dlatego dla wielu osób taka gwarantowana pożyczka może być jedynym sposobem na pokrycie niespodziewanych wydatków.

Jeśli chodzi o okres spłaty takich pożyczek, również nie jest on zbyt długi. Wiele firm oferuje pożyczki dla osób, które posiadają zadłużenie, pod warunkiem, że cała kwota zostanie spłacona w ciągu 30 dni. Co ważne, w niektórych przypadkach takie pożyczki mogą być darmowe – o ile oczywiście zostaną spłacone w terminie. Niektóre firmy oferują pożyczki dla zadłużonych z terminem spłaty do 60 dni – takich firm nie ma jednak na rynku zbyt wiele.

Pożyczki dla zadłużonych – dlaczego tak trudno je otrzymać?

Tak naprawdę otrzymanie pożyczki przez osobę, która posiada niespłacone zobowiązania finansowe, nie jest proste. Wiele firm czy banków w pierwszej kolejności sprawdza, czy osoba wnioskująca o pożyczkę lub kredyt nie posiada długów. Jeśli ma jakiekolwiek długi, wniosek jest odrzucany. Trudno się temu dziwić – pożyczanie pieniędzy osobie, która ma problemy ze spłatą rat, jest bardzo ryzykowne, nawet dla dużej instytucji finansowej. A jak wiadomo, wszystkie firmy, w tym banki, chcą ograniczać jakiekolwiek ryzyko finansowe.

O czym pamiętać, ubiegając się o pożyczkę dla zadłużonych?

Osoby, które chcą ubiegać się o gwarantowaną pożyczkę dla zadłużonych, powinny pamiętać o kilku istotnych kwestiach. W pierwszej kolejności należy rozważyć, czy korzystanie z takiej pożyczki rzeczywiście jest dobrym pomysłem. Jest to bowiem kolejne zobowiązanie finansowe, które trzeba będzie spłacić. W skoro w domowym budżecie brakuje środków na spłatę dotychczasowych rat, poradzenie sobie z kolejnym obciążeniem może być bardzo trudne. Należy więc zastanowić się, czy spłacenie pożyczki będzie możliwe w ciągu miesiąca czy dwóch – w zależności od wybranej oferty. Trzeba pamiętać, że posiadane zadłużenie trzeba będzie w końcu spłacić w całości. W przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być bardzo poważne – włącznie z postępowaniem komorniczym i utratą majątku.

Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych – podsumowanie

Otrzymanie gwarantowanej pożyczki dla zadłużonych jest możliwe, choć nie jest to zadanie proste. Wiele instytucji finansowych stara się ograniczać ryzyko, w związku z czym nie oferują one pożyczek dla osób, które posiadają jakiekolwiek zadłużenie. Nadal jednak na rynku działają firmy, które udzielają pożyczek na niewielkie kwoty pomimo tego, że osoba wnioskująca wpisana jest do BIK czy KRD z uwagi na niespłacone zobowiązania. Jedno jest pewne – w każdym przypadku warto zastanowić się nad tym, czy zaciąganie kolejnej pożyczki rzeczywiście jest niezbędne.